Returfesten fortsetter: unge nordmenn returnerer nesten annenhver pakke
Returer er blitt en fast del av netthandelen. En ny undersøkelse fra PostNord viser at nesten tre av ti nordmenn har returnert en vare de siste tre månedene. Blant unge mellom 18 og 29 år er andelen hele 45 prosent.
Returer har lenge vært en naturlig del av netthandelen, men utviklingen drives i stadig større grad av yngre forbrukere. De handler oftere på nett, kjøper mer klær og sko og forventer en enkel returprosess dersom varen ikke svarer til forventningene.
– Vi ser at unge forbrukere har et helt annet forhold til returer enn tidligere generasjoner. De forventer at returprosessen skal være like enkel som selve kjøpet. Det påvirker hvordan nettbutikker og logistikkaktører må utforme kundeopplevelsen, sier XX i PostNord Norge.
Undersøkelsen viser at:
- 28 prosent av nordmenn har returnert en vare de siste tre månedene
- 45 prosent av unge mellom 18 og 29 år har gjort det samme
- Klær og sko er fortsatt kategorien med høyest returandel
- Kvinner returnerer varer oftere enn menn
Ifølge PostNord er tydelige returvilkår og fleksible returalternativer blitt en viktig konkurransefaktor for nettbutikker.
Forbrukerne ønsker trygghet når de handler på nett. Muligheten til å returnere varer enkelt senker terskelen for å gjennomføre kjøpet.
Om undersøkelsen:
Tallene kommer fra PostNords rapport «E-commerce in the Nordics Spring 2026», basert på intervjuer med 1 000 norske forbrukere.